Google Bing Yahoo Site URL Gönderme

Google Bing Yahoo Site URL Gönderme
Google Bing Yahoo Arama sonuçlarında üst sıralara çıkmak için sitenizi arama motorlarına bildirmek önemlidir.

Yayınladığınız makalelerin çabuk index almasını istiyorsanız mutlaka arama motorlarına sitenizi tanıtmanız göndermeniz lazımdır,sitenizi göndermediğiniz zaman indexlenme hızınız oldukça yavaş olacaktır,bu durum makaleye ayırdığınız zamanın boşa gitmesi anlamına gelir.

Yazımı yazdım arama motorlarında neden yazım görülmüyor diyorsanız bundan kaynaklanır,çünkü Google,Bing ve Yahoo arama motorlarının sitenden haberi yoktur.İşte SEO denilen her şey arama motorları için sitemizi hazırlamaktır.

Google için web sitesi gönderme

Aşağıdaki linke tıklayarak google web sitesi gönderme sayfasına ulaşırsınız,URL yazan yere site adresinizi yazınız ve verilen kodu kod doğrulama penceresine yazıp İstek Gönder tuşuna basınız.Bukadar gerisi Google nin işidir.
https://www.google.com/webmasters/tools/submit-url?continue=/addurl 
Google Bing Yahoo Site URL Gönderme

Bing için web sitesi gönderme

Aşağıdaki linke tıklayarak sitenizi Bing’e gönderebilirsiniz.Açılan sayfada sitenizin URL adresini giriniz ve alta verilen doğrulama kodunu pencereye yazınız ,gönder tuşuna basınız.İşlem bitti siteniz Bing arama motoru tarafından incelendikten sonra listelere eklenecektir.

http://www.bing.com/toolbox/submit-site-url 


Google Bing Yahoo Site URL Gönderme

Yahoo! için web sitesi gönderme

Aşağıdaki linke tıklayarak sitenizi Yahoo! Arama motoruna gönderebilirsiniz, yapmanız gereken Submit Your Site for Free(ücretsiz sitenizi gönderin ) seçeneğine tıklamak ve Microsoft hesabınıza giriş yapmış olmanız gerekir,hesabınızı açtıktan sonra site ekle sayfasına ulaşarak site URL adresinizi Yahoo! Arama motoruna gönderirsiniz.


http://search.yahoo.com/info/submit.html 
Google Bing Yahoo Site URL Gönderme

SEO için oldukça önemli olan bu işlemler sitenizin değerini ve aramalarda sitenizin bu üç Google,Bing ve Yahoo arama motorunda görülmesini sağlamak açısından site trafiğinin artmasına oldukça fazla değer katacaktır.


0 yorum:

Yorum Gönder